Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü Kanlıca-Çubuklu Sahil Yolu genişletmeprojesi hızla devam ediyor. Denize doğru 10 metre genişleyen yeni yolda balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, peyzaj düzenlemeleri, dinlenme ve aktivite alanları yer alacak.

Sahildeki Yürüyüş Alanı Genişleyecek  

Anadolu yakasının en güzel sahil şeridi olarak hazırlanan proje tamamladığında, Kanlıca'dan Çubuklu İskelesi'ne kadar olan kısımda 1300 metre uzunluğunda ve 10  metre genişliğinde yeni bir sahil şeridi oluşacak.

Kazıklı yol sistemiyle denize doğru 10 metre genişletilen sahil şeridinde balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, peyzaj düzenlemeleri, dinlenme ve aktivite alanları yer alacak.

Aydınlatma çalışmalarıyla sahil geceleri ışıl ışıl olacak.

Geçen nisan ayında kazık boruları yerleştirilen alanın büyük bir kısmı, sahil yolunun tabanını da oluşturacak olan betonla kaplandı.

Büyük bir bölümü tamamlanan projede ilerleyen dönemde, Burunbahçe’ye kadar olan kısmın projeye dâhil edilmesiyle toplamda 3 km’lik sahil yolu kazanılacak. Aynı zamanda Paşabahçe'den Beykoz'a kadar inşa edilecek marinalarla, deniz parklanmasına da olanak sağlanması hedefleniyor.  

Sahil yoluna ayrı bir güzellik katacağı belirtilen proje tamamlandığında vatandaşlar sahilde rahatça yürüş yaparak geniş bir alanda balık tutabilecek.  

Diğer İLÇEMİZDEN HABERLER